SERWIS

Wokół naszej strony głównej skupia się wiele inicjatyw i każdy może tam znaleźć coś dla siebie.

cerkiew.pl screenshot

Wiadomości

Publikujemy relacje z wydarzeń cerkiewnych w Polsce i na świecie.

O prawosławiu

Codziennie publikujemy nowe teksty i stale rozbudowujemy bazę informacji o prawosławiu i nauczaniu Cerkwi. W tym dziale można znaleźć opracowania poszczególnych tematów, publicystykę i odpowiedzi na pytania od naszych czytelników.

Ogłoszenia i wydarzenia

Zamieszczamy informacje o wydarzeniach i inicjatywach podejmowanych przez parafie i inne organizacje prawosławne. Znajdziesz tu harmonogramy ważnych świątecznych uroczystości, informacje o pielgrzymkach, spotkaniach i innych zbliżających się wydarzeniach.

Fotogalerie

Poza fotograficznymi relacjami z wydarzeń cerkiewnych, staramy się prezentować również autorskie fotogalerie, a za ich pośrednictwem piękno i różnorodność prawosławia.

Subserwisy

Dwie z rozwijanych przez nas inicjatyw przerodziły się w osobne subserwisy: kuchnia.cerkiew.pl oraz muzyka.cerkiew.pl.

APLIKACJA Z KALENDARZEM

Naszym szczególnym osiągnięciem jest publikacja aplikacji kalendarz.cerkiew.pl, zapewniającej użytkownikom dostęp do podstawowych informacji z prawosławnego kalendarza liturgicznego.

Aplikacja działa na telefonach zarówno z systemem iOS jak i Android. Możesz ją pobrać wybierając jedną z opcji poniżej i przechodząc bezpośrednio do Apple Store lub Google Play.

Multimedia

Dzięki zgranemu zespołowi realizujemy materiały wideo na najwyższym poziomie. Większość znajduje się na kanale Youtube cerkiew.pl. Prowadzimy również drugi kanał: kuchnia.cerkiew.pl.

Transmisje

Udało nam się przeprowadzić wielokamerowe transmisje na żywo z nabożeństw Wielkiego Tygodnia i Paschy w 2020 roku. Od tamtej pory niejednokrotnie podejmowaliśmy się podobnych przedsięwzięć. W naszej multimedialnej biblioteczce, poza nagraniami nabożeństw, można znaleźć również koncerty i inne wydarzenia cerkiewne.

Nagrania

W naszym archiwum znajduje się również wiele nagrań wykładów i wywiadów na rozmaite tematy teologiczne, relacje ze świąt cerkiewnych, oraz kilka ciekawych filmów i dokumentów. Natomiast na wspomnianym już kanale kuchnia.cerkiew.pl mamy do zaoferowania niemal 100 materiałów wideo z przepisami oraz nagrania poświęcone rzemiosłu tradycyjnemu i kulturze ludowej.

Fotokasty

Na kanale YouTube cerkiew.pl znajdują się również nagrania audio utworów cerkiewnych urozmaiconych pięknymi zdjęciami. Coś miłego zarówno dla ucha, jak i oka.

youtube screenshot

REDAKCJA

Redakcję serwisu cerkiew.pl tworzy obecnie około 30 wolontariuszy. Posiadamy biuro w Białymstoku, ale nasi działacze rozsiani są po całej Polsce. Każdy członek redakcji w miarę możliwości poświęca swój czas, aby rozwijać nasz serwis i zapewniać jak najwyższy poziom prezentowanych w nim treści.

Trzon redakcji stanowią:

App screenshot img
App screenshot img
App screenshot img
App screenshot img
App screenshot img

WESPRZYJ NAS

Serwis nieustannie się rozwija. Poza bieżącą działalnością, staramy się tworzyć nowe rozwiązania i modernizować stare, realizować projekty edukacyjne i popularyzujące prawosławie. Wśród nich wymienić można realizacje aplikacji mobilnej kalendarz.cerkiew.pl lub wielokamerowe transmisje online. Stoimy również przed wyzwaniem kompletnej przebudowy naszego głównego serwisu.

Niestety, nie wszystkie te przedsięwzięcia jesteśmy w stanie udźwignąć samą siłą wolontariatu. Czasem brak stabilności w naszych działaniach opóźnia niektóre inicjatywy, a z części z nich zmuszeni jesteśmy rezygnować.

Chcielibyśmy przedstawić Wam nową inicjatywę, w której to Wy – czytelnicy, możecie odegrać główną rolę i przyczynić się do rozwoju naszego serwisu. Akcja „Zostań Przyjacielem cerkiew.pl” polega na ustawieniu przez Was polecenia zapłaty – przelewu stałego, na dowolną kwotę. To utworzenie swoistej, dobrowolnej subskrypcji, dzięki której zyskamy comiesięczne fundusze na dalszą pracę i rozwój. Każda wpłata - 5, 10, czy 50 zł będzie dla nas wielkim wsparciem i pomoże zarówno w bieżącym funkcjonowaniu, jak również tworzeniu planów na przyszłość.

Zostań Przyjacielem cerkiew.pl i wesprzyj nas wpłatą na konto:

Stowarzyszenie Orthnet
96 1240 5211 1111 0010 4608 9158
Z dopiskiem: "przyjaciel cerkiew.pl"

KONTAKT

We wszelkich kwestiach związanych z serwisem zachęcamy do kontaktu z naszą redakcją.

Biuro redakcji cerkiew.pl

ul. Św. Mikołaja 1 lok. 31

15-420 Białystok

Telefon

530 992 464

Teksty aktualności i ogłoszeń

news@cerkiew.pl

Zgłoszenia artykułów do działu publicystyka

publicystyka@cerkiew.pl

Wszelkie inne kwestie związane z serwisem

kontakt@cerkiew.pl