śr, 12 sie (30 lip) środa, 12 sie (30 lip) 2026 roku juliański | dzień postny post
Kalendarz →
Świat 27 grudnia 2002

Prezydent Łotwy o świętach Bożego Narodzenia

W wypowiedzi dla rosyjskojęzycznej gazety „Czas” Prezydent Łotwy Vaira Vike-Freiberga zasugerowała, że w kierowanym przez nią państwie prawosławne Boże Narodzenie świętowane według starego stylu powinno być dniem wolnym od pracy.

Brak zdjęć

W wypowiedzi dla rosyjskojęzycznej gazety „Czas” Prezydent Łotwy Vaira Vike-Freiberga zasugerowała, że w kierowanym przez nią państwie prawosławne Boże Narodzenie świętowane według starego stylu powinno być dniem wolnym od pracy. Miałoby to, jej zdaniem, m.in. posłużyć poprawie stosunków między Łotwą i Rosją.

Około 40% spośród 2,5 mln mieszkańców Łotwy to społeczność rosyjskojęzyczna w zdecydowanej większości wyznająca Prawosławie. Tymczasem większość ludności tego kraju, jak i sama pani prezydent, jest członkami Kościoła luterańskiego. Pewien odsetek ludności stanowią też katolicy.

— J. Charkiewicz

Przekaż wsparcie na rozwój serwisu cerkiew.pl

Zostań przyjacielem cerkiew.pl

Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.

Najnowsze ze świata

wszystkie →

Polecane przez czytelników

z ostatniego kwartału
wszystkie →