czw, 13 sie (31 lip) czwartek, 13 sie (31 lip) 2026 roku juliański
Kalendarz →
Polska 22 czerwca 2005

Pielgrzymka do Krynoczki

21 czerwca 2005 roku z parafii prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku wyruszyła autokarowa pielgrzymka do Krynoczki k.

Brak zdjęć

21 czerwca 2005 roku z parafii prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku wyruszyła autokarowa pielgrzymka do Krynoczki k. Hajnówki. W tym świętym miejscu uroczyście świętowany jest III dzień Pięćdziesiątnicy.

Pod duchową opieką ks. Walentego Olesiuka i ks. diakona Mariana Romańczuka pielgrzymi (blisko 50 osób) uczestniczyli w nocnej Świętej Liturgii. Celebrowali ją ks. Walenty Olesiuk w asyście ks. Aleksandra Surela ks. Leona Anchima oraz ks. Mariana Romańczuka. Śpiewał chór pielgrzymów. Podczas nabożeństwa ze słowem do wiernych zwrócił się ojciec Aleksander, który podkreślił znaczenie święta Pięćdziesiątnicy w życiu prawosławnego chrześcijanina.

Podczas nabożeństwa bardzo wielu wiernych przystąpiło do sakramentów spowiedzi i Eucharystii. Atmosfera cerkiewki i świętego miejsca na długo pozostaną w naszej pamięci i w naszych sercach.

— ks. Marian Romańczuk

Przekaż wsparcie na rozwój serwisu cerkiew.pl

Zostań przyjacielem cerkiew.pl

Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.

Najnowsze z Polski

wszystkie →

Polecane przez czytelników

z ostatniego kwartału
wszystkie →