czw, 13 sie (31 lip) czwartek, 13 sie (31 lip) 2026 roku juliański
Kalendarz →
Polska 23 maja 2005

Święto w Michałowie

22 maja parafia św. Mikołaja w Michałowie obchodziła święto swojego patrona.

Brak zdjęć

22 maja parafia św. Mikołaja w Michałowie obchodziła święto swojego patrona. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.00 poświęceniem wody przez gościa - ks. Mikołaja Ostapczuka z Gródka. Około godz. 10.00 wyniesiono wodę na zewnątrz, by każdy mógł jej nabrać.

Po 10.00 rozpoczęła się Liturgia, którą celebrował imiennik świętego - wcześniej wspomniany ks. Mikołaj, jak tez duchowni przybyli z pobliskich parafii. Kazanie wygłosił ks. Roman Kiszycki z parafii św. Jana Teologa w Mostowlanach. Nawiązał w nim do osoby św. Mikołaja i jego czynów. Objaśnił, jak ważną rolę w życiu cerkwi stanowią jej wierni.

Po Liturgii wszyscy zgromadzeni wyszli na procesję. Brzmienie wszystkich czterech dzwonów i radosnych, paschalnych pieśni potęgowało radość święta.

— Patryk Panasiuk

Przekaż wsparcie na rozwój serwisu cerkiew.pl

Zostań przyjacielem cerkiew.pl

Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.

Najnowsze ze świata

wszystkie →

Najnowsza publicystyka

wszystkie →