Cudze chwalicie poznajcie i swoje!
Cudze chwalicie poznajcie i swoje! – rusza nowy projekt Cerkiew.pl: „Puszcza Knyszyńska – Szlakiem Prawosławia”. Jest to wirtualna wycieczka, w trakcie której pod adresem www.puszczaknyszynska.cerkiew.pl można obejrzeć 28 obiektów sakralnych z obszaru LGD Puszcza Knyszyńska.
Cerkwie od zawsze były szczególnym elementem architektonicznym danego regionu. Budowane często latami, są świadectwem tradycji, historii, kultury, a przede wszystkim wiary mieszkańców danego terenu. Zależy nam na tym, aby dziedzictwo to zaprezentować jak najszerszemu gronu odbiorców. Dlatego dzięki dofinansowaniu w ramach LGD Puszcza Knyszyńska stworzyliśmy stronę internetową www.puszczaknyszynska.cerkiew.pl, na której zaprezentowane są panoramy cerkwi oraz kaplic z tego obszaru. Każdy zainteresowany może obejrzeć tu poszczególne cerkwie zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Ponadto swoją wycieczkę może wzbogacić o wiedzę na temat prezentowanych obiektów.
W realizację tego projektu zaangażowanych było wiele osób, szczególnie Sławomir Szeremeta odpowiedzialny za stworzenie panoram i koordynację projektu. Autorami tekstów o poszczególnych parafiach są Elżbieta i Andrzej Danieluk, a ich tłumaczeniem zajęła się Katarzyna Klebus-Micewicz. O muzykę zatroszczył się Jan Smyk.
Projekt ten jest skierowany zarówno do mieszkańców regionu, jak i osób spoza, które właśnie dzięki niemu będą mogły poznać podlaskie cerkwie. Wszystkich zachęcamy do zwiedzania! Czekamy też na wszelkie uwagi i propozycje.
Europejski Fundusz Rolny Na Rzecz Obszarów Wiejskich. Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie. Operacja pt. „Puszcza Knyszyńska – Szlakiem Prawosławia” – współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 LEADER PROW na lata 2007-2013.
— Katarzyna Jaworowska
Zostań przyjacielem cerkiew.pl
Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.