czw, 13 sie (31 lip) czwartek, 13 sie (31 lip) 2026 roku juliański
Kalendarz →
Świat 8 sierpnia 2002

Pierwsza podróż metropolity Hermana

6 sierpnia 2002 r. metropolita Herman rozpoczął swą pierwszą podróż po wyborze na nowego zwierzchnika Cerkwi Prawosławnej w Ameryce.

Brak zdjęć

6 sierpnia 2002 r. metropolita Herman rozpoczął swą pierwszą podróż po wyborze na nowego zwierzchnika Cerkwi Prawosławnej w Ameryce. Podczas trwającej blisko tydzień pielgrzymki hierarcha odwiedzi Alaskę - najdalej na północ wysuniętą diecezję kierowanej przez siebie Cerkwi.

W programie wizyty na Alasce znalazły się m.in.: modlitwa przed relikwiami niebiańskiego patrona metropolity - św. Hermana z Alaski, wizyta w Soborze św. Innocentego w Anchorage, na Kodiaku (gdzie wylądowali pierwsi rosyjscy misjonarze), w Seminarium Duchownym św. Hermana oraz odwiedziny Wyspy Jodłowej, gdzie św. Herman spędził większość swojego życia.

— J. Charkiewicz

Przekaż wsparcie na rozwój serwisu cerkiew.pl

Zostań przyjacielem cerkiew.pl

Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.

Najnowsze aktualności

wszystkie →

Polecane przez czytelników

z ostatniego kwartału
wszystkie →