Dokumentalna audycja radiowa Sławomira Sawczuka „Taką piękną mieliśmy cerkiewkę” zdobyła Grand Prix na I Międzynarodowym Festiwalu Programów Telewizyjnych i Radiowych "Kalinowa Wyspa – Polska" w Olsztynie.
Dokumentalna audycja radiowa Sławomira Sawczuka „Taką piękną mieliśmy cerkiewkę” zdobyła Grand Prix na I Międzynarodowym Festiwalu Programów Telewizyjnych i Radiowych "Kalinowa Wyspa – Polska" w Olsztynie. Nagrodzona audycja poświęcona jest akcji burzenia cerkwi prawosławnych na Chełmszczyźnie i Południowym Podlasiu w 1938 r.
W konkursie uczestniczyło 37 dziennikarzy z Ukrainy, Białorusi, krajów nadbałtyckich i Polski. Sławomir Sawczuk jest dziennikarzem Radia Białystok, redaktorem audycji ukraińskiej „Dumka Ukraińska”.
Audycji można posłuchać pod adresem http://www.radio.bialystok.pl/reportaz/index/n/11473/f/11436.
Na podst. www.radio.bialystok.pl
— Łukasz Czyżewski
Zostań przyjacielem cerkiew.pl
Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.