śr, 12 sie (30 lip) środa, 12 sie (30 lip) 2026 roku juliański | dzień postny post
Kalendarz →
Polska 13 lutego 2003

<b>"Moja cerkiew w Internecie" - prezentacja nagrodzonych witryn</b>

Strona Prawosławnego Serwisu Internetowego www.cerkiew.pl zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym „Moja cerkiew i Internecie”.

Brak zdjęć

Strona Prawosławnego Serwisu Internetowego www.cerkiew.pl zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym „Moja cerkiew i Internecie”. 12-stego lutego w dolnej sali Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników połączone z prezentacją nagrodzonych witryn. A nagrody otrzymały także cztery inne strony wyróżnione w różnych kategoriach: - strona najlepsza technicznie - strona Diecezji Przemysko-Nowosądeckiej, autorstwa Dawida Kwoki - najlepsza strona parafialna - strona parafii w Gorlicach, autorstwa również Dawida Kwoki - najlepsza strona o kulturze prawosławnej - strona Hajnowskich Dni Muzyki Cerkiewnej, autorstwa Haliny Chwojko, ks. Sławomira Chwojko i Neli Szczuki - najlepsza strona bractwa - strona BMP parafii p.w. Wszystkich Świętych w Białymstoku, autorstwa Marcina Wiktoruka Stronę www.cerkiew.pl redaguje zespół młodych ludzi pod kierunkiem Aleksandra Wasyluka.

Odbierając nagrody każdy z autorów krótko zaprezentował swą stronę. Zdobywca głównej nagrody Aleksander Wasyluk podziękował wszystkim, którzy współtworzą Prawosławny Serwis Internetowy i zachęcał, by inni również włączali się do współpracy. „Głównym naszym celem bowiem jest to – mówił Alek - by jednoczyć ludzi prawosławnych, którzy mają dostęp do Internetu”. „Seniorami” – jak sami siebie określili – byli twórcy strony o Hajnowskich Dniach Muzyki Cerkiewnej, najstarsi wśród nagrodzonych. Pani Nela Szczuka zaznaczyła, że to życie zmusiło ich do korzystania z Internetu, a dostrzegając ogromny zasięg informacji przekazywanych w sieci, wraz z ks. Sławomirem Chwojko i matuszką Haliną postanowili rozpropagować odbywające się w Hajnówce Dni Muzyki Cerkiewnej.

Była to pierwsza edycja konkursu, a jego organizatorami są: BMP w Polsce, Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku i Wydział Katechetyczny. Spotkanie odbyło się w ramach spotkania Bractwa Studenckiego, a połączone było z obchodami Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej, który przypada na 15-stego lutego.

— Marta Sołowiej

Przekaż wsparcie na rozwój serwisu cerkiew.pl

Zostań przyjacielem cerkiew.pl

Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.

Najnowsze z Polski

wszystkie →

Najnowsza publicystyka

wszystkie →