czw, 13 sie (31 lip) czwartek, 13 sie (31 lip) 2026 roku juliański
Kalendarz →
Polska 16 czerwca 2008

Dzień Świętego Ducha w Jabłeczej

Dziś, 16 czerwca, przypada drugi dzień święta Zesłania Świętego Ducha na Apostołów obchodzony zawsze w VIII niedzielę po Passze.

Dziś, 16 czerwca, przypada drugi dzień święta Zesłania Świętego Ducha na Apostołów obchodzony zawsze w VIII niedzielę po Passze. Cerkiew poświęca ten dzień trzeciej osobie Trójcy Świętej – Duchowi Świętemu, który odwiecznie pochodzi od Boga Ojca, posłany w czasie przez Syna.

Jest to święto uroczyście obchodzone w jabłeczyńskim klasztorze. Zgodnie z coroczną tradycją tego dnia nabożeństwo odbywa się w kaplicy św. Ducha nad Bugiem.

Boskiej Liturgii przewodniczył namiestnik monasteru archimandryta Atanazy (Nos) w asyście braci. Świąteczną homilię o Duchu Świętym wygłosił hieromnich Dionizy (Awksietijuk). Podczas nabożeństwa śpiewał miejscowy chór pod dyrekcją matuszki Elżbiety Weremiejewicz.

— Jabłeczna

Przekaż wsparcie na rozwój serwisu cerkiew.pl

Zostań przyjacielem cerkiew.pl

Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.

Najnowsze z Polski

wszystkie →

Polecane przez czytelników

z ostatniego kwartału
wszystkie →