Świetlica socjoterapeutyczna ELEOS Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Diecezji Białostocko-Gdańskiej wzięła udział w konkursie Telewizji AXN „Nakręcamy wyobraźnię”.
Świetlica socjoterapeutyczna ELEOS Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Diecezji Białostocko-Gdańskiej wzięła udział w konkursie Telewizji AXN „Nakręcamy wyobraźnię”. Bardzo chcieliśmy zdobyć główną nagrodę - remont pomieszczeń świetlicowych, ale niestety Jury i Internauci zadecydowali inaczej. Pierwsze miejsce w tej rywalizacji zajęła świetlica "Serce dla serca" z Opola. Serdecznie gratulujemy wychowawcom pracującym w tej świetlicy, wolontariuszom, a przede wszystkim dzieciom, które wystąpiły w etiudzie filmowej. Mamy nadzieję, że odnowione pomieszczenia sprawią, że jeszcze chętniej wszyscy będziecie przychodzić do świetlicy i wspólnie spędzać czas, rozwijając swoje zainteresowania i pasje w gronie życzliwych osób.
Udział w tym konkursie również i nam przyniósł wiele pozytywnych wrażeń. Dzieci uczęszczające do świetlicy ELEOS po raz pierwszy miały okazję wziąć udział w kręceniu filmu z profesjonalną ekipą wyposażoną w nowoczesny sprzęt. Etiuda, która powstała była przez nie oglądana wielokrotnie w świetlicy zarówno we własnym gronie jak i przy udziale rodziców. Nasi podopieczni byli bardzo dumni z odegranych przez siebie ról. Występ w filmie publikowanym na stronach internetowych i w Telewizji AXN pozwolił im na podniesienie własnej wartości i łagodniejsze spojrzenie na siebie samych.
Konkurs pozwolił nam również spojrzeć krytycznie na pomieszczenia, którymi dysponujemy. Długo zastanawialiśmy się jakie zmiany powinny się pojawić, żeby nasi podopieczni czuli się w świetlicy dobrze zarówno spędzając czas w grupie jak i działając indywidualnie. Postanowiliśmy "przerobić" funkcje naszych pomieszczeń tak, by dostosować je do potrzeb dzieci. Pracownia komputerowa już niedługo stanie się "pokojem nauki", a dotychczasowe miejsce pełniące rolę jadalni, sali zabaw i odrabiania lekcji przeistoczy się w bawialnię z kącikiem komputerowym. Dzięki tym prostym, nie wymagającym nakładów finansowych zmianom, o których przed udziałem w konkursie w ogóle nie myśleliśmy, zyskamy więcej przestrzeni, a co za tym idzie swobody i komfortu dla każdego kto odwiedzi naszą placówkę.
Patrząc z perspektywy czasu udział w konkursie Telewizji AXN przyniósł naszej świetlicy i jej wychowankom wiele pozytywnych korzyści. Być może nie materialnych, nie takich, które widać "gołym okiem", ale jesteśmy przekonani, że to czego doświadczyliśmy na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych.
Bardzo serdecznie, z głębi serca dziękujemy wszystkim, którzy głosowali, rozpowszechniali informacje o naszym udziale w konkursie i trzymali za nas kciuki do samego końca. To bardzo ważne wiedzieć, że działania prowadzone przez ELEOS mają tak wielu zwolenników, którzy w każdej chwili są gotowi wesprzeć nasze akcje i projekty. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie.
— Anna Rogacz
Zostań przyjacielem cerkiew.pl
Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.