śr, 12 sie (30 lip) środa, 12 sie (30 lip) 2026 roku juliański | dzień postny post
Kalendarz →
Polska 17 stycznia 2011

Podsumowanie Świątecznej Zbiórki Żywności

Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce już po raz drugi zorganizowało Świąteczną Zbiórkę Żywności w białostockich sklepach.

Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce już po raz drugi zorganizowało Świąteczną Zbiórkę Żywności w białostockich sklepach. Celem zbiórki było zgromadzenie jak największej ilości produktów spożywczych i przekazanie ich osobom potrzebującym.

W dniach 18-20 grudnia 2010 roku prawosławni wolontariusze (harcerze, bratczyki, członkowie Zarządu Centralnego BMP w Polsce i inne osoby związane z BMP) pełnili dyżury w sklepach, gromadząc jednocześnie produkty spożywcze. Ich zadaniem było również informowanie klientów poszczególnych punktów sprzedaży - ofiarodawców - o celu akcji.

W tym roku udało się zebrać ponad pięć ton żywności, między innymi: makaron, ryż, mąka, cukier, olej, słodycze - jest to zdecydowanie większa ilość niż w roku ubiegłym. Z zebranych produktów Zarząd Centralny BMP w Polsce zrobił paczki, po które zgłaszały się osoby potrzebujące, a także proboszczowie parafii prawosławnych znajdujących się na terenie diecezji białostocko-gdańskiej.

W imieniu wszystkich osób, którym udało się pomóc w tym niejednokrotnie radosnym, to choć ciężkim okresie świątecznym, z całego serca dziękujemy tym, bez których to pomocy akcja nie powiodłaby się: kierownikom i pracownikom białostockich sklepów spożywczych (Lewiatan przy ul. Sokólskiej, Opałek przy ul. Skłodowskiej, PSS Bojary, PSS przy ul. Gajowej, Stokrotka przy ul. Radzymińskiej, ABC przy ul. Plażowej), dyżurującym wolontariuszom, ofiarodawcom, a także proboszczom, Bractwu Trzech Świętych Hierarchów, Bractwu św. Mikołaja, Prawosławnemu Ośrodkowi Miłosierdzia "Eleos", którzy pomogli Zarządowi Centralnemu BMP w Polsce w dystrybucji paczek świątecznych.

Spasi Hospodi!

— Olga Mularczyk

Przekaż wsparcie na rozwój serwisu cerkiew.pl

Zostań przyjacielem cerkiew.pl

Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.

Najnowsze ze świata

wszystkie →

Polecane przez czytelników

z ostatniego kwartału
wszystkie →