śr, 12 sie (30 lip) środa, 12 sie (30 lip) 2026 roku juliański | dzień postny post
Kalendarz →
Polska 6 grudnia 2004

Sławomir Nazaruk po raz kolejny przewodniczącym Bractwa Trzech Świętych Hierarchów

Sławomir Nazaruk został ponownie wybrany na przewodniczącego Bractwa Trzech Świętych Hierarchów Bazylego Wielkiego, Grzegorza Teologa i Jana Złotoustego.

Brak zdjęć

Sławomir Nazaruk został ponownie wybrany na przewodniczącego Bractwa Trzech Świętych Hierarchów Bazylego Wielkiego, Grzegorza Teologa i Jana Złotoustego. Wybory na IV kadencję odbyły się w niedzielę (05.12) podczas VII walnego Zgromadzenia Bractwa, w Monasterze Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Białymstoku – Dojlidach.

Bractwo Trzech świętych Hierarchów powstało w 1998r roku z błogosławieństwa ówczesnego ordynariusza diecezji białostocko-gdańskiej arcybiskupa Sawy. Od 6 lat przewodniczącym Bractwa jest Sławomir Nazaruk. Główna działalność bractwa ukierunkowana jest na kształtowanie i podnoszenie świadomości religijnej wiernych Cerkwi Prawosławnej. W tym celu organizowane są wykłady i odczyty duchowieństwa, wydawane niewielkie broszury informacyjne, m.in. „Otieczeskij listok”. Członkowie Bractwa Trzech Świętych Hierarchów zajmują się także organizowaniem pomocy potrzebującym, między innymi w okresie świąt Bożego Narodzenia przygotowują paczki żywnościowe dla osób ubogich, organizują półkolonie dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Od kilku lat materialnie również wspierają Dom Dziecka w Pieczorach koło Pskowa w Rosji.

Siedziba bractwa Trzech Świętych Hierarchów mieści się przy parafii Wszystkich Świętych w Białymstoku.

— Ania Choruża

Przekaż wsparcie na rozwój serwisu cerkiew.pl

Zostań przyjacielem cerkiew.pl

Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.

Najnowsze ze świata

wszystkie →

Najnowsza publicystyka

wszystkie →