śr, 12 sie (30 lip) środa, 12 sie (30 lip) 2026 roku juliański | dzień postny post
Kalendarz →
Polska 4 marca 2025

Spotkanie przedstawicieli bractw cerkiewnych

Głównym celem spotkania było wzajemne zapoznanie się, nawiązanie kontaktów.

17 lutego 2025 roku Bractwo Trzech Świętych Hierarchów zorganizowało w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku spotkanie przedstawicieli bractw cerkiewnych.

Głównym celem spotkania było wzajemne zapoznanie się, nawiązanie kontaktów, wymiana informacji na temat działalności poszczególnych bractw oraz wspieranie różnorodnych inicjatyw.

Bractwo Świętych Cyryla i Metodego w Białymstoku – Koło Nr 1 – reprezentowali przewodniczący Krystian Jaszczyk oraz Alina Mikołajczuk i Halina Borowik.

Spotkanie prowadził doświadczony i wieloletni działacz bractwa cerkiewnego, Sławomir Nazaruk. Zebrani mieli doskonałą okazję do zaprezentowania nie tylko swoich sukcesów, ale także do przedstawienia problemów i przeszkód organizacyjnych.

Duże wrażenie na uczestnikach zrobił optymizm przedstawicieli bractwa młodzieżowego, którzy z entuzjazmem dzielili się swoimi osiągnięciami i doświadczeniami związanymi z działalnością bractwową.

Przedstawiciele poszczególnych bractw z Białegostoku, Hajnówki i Bielska Podlaskiego zastanawiali się nad sposobami zaktywizowania ludzi w różnym wieku do działalności cerkiewnej.

Cel tego pierwszego spotkania został w dużej mierze osiągnięty – nawiązano kontakty, co ułatwi sprawny przepływ informacji dotyczących przyszłych inicjatyw.

Każdy z uczestników docenił możliwość udziału w spotkaniu, które podkreśliło istotę zaangażowania oraz znaczenie efektywnej działalności bractw cerkiewnych.

Halina Borowik

Przekaż wsparcie na rozwój serwisu cerkiew.pl

Zostań przyjacielem cerkiew.pl

Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.

Najnowsze ze świata

wszystkie →

Polecane przez czytelników

z ostatniego kwartału
wszystkie →