W czwartek 3 października br.
W czwartek 3 października br. dobiegła końca piąta edycja Targów Sakralnych LUBSACRO. Wzięło w niej udział blisko 60 wystawców z Polski, Ukrainy i Niemiec. Wśród firm znaleźli się zarówno przedstawiciele biur turystyczno-pielgrzymkowych, jak i producenci szat liturgicznych, nagłośnienia, oświetlenia oraz ogrzewania obiektów sakralnych. Wystawcy zaprezentowali również naczynia i sprzęt liturgiczny, witraże, organy, wino mszalne, sztukę sakralną, sprzęt multimedialny, programy komputerowe wspomagające prowadzenie kancelarii parafialnej, a także wydawnictwa.
Mocną stroną Targów LUBSACRO okazały się warsztaty skierowane do katechetów organizowane przy współpracy ze Stowarzyszeniem Pedagogów NATAN. Podczas warsztatów każdy zwiedzający miał możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu reagowania nauczyciela na agresję ze strony uczniów oraz pomocy w przygotowaniu dzieci do I Komunii Świętej.
Udział w targach był idealną okazją do zapoznania się z tematyką dotyczącą bezpieczeństwa w obiektach sakralnych oraz oszczędności energii elektrycznej. Wykłady, które odbyły się w ramach Targów LUBSACRO dotyczyły m.in. potrzeby ochrony przeciwpożarowej oraz ochrony przed przestępczością w obiektach sakralnych.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa fotografii poświęcona religii prawosławnej. Prawosławie to temat, po który fotografowie sięgają dość często. Zainteresowanie nim obserwuje się nie od dziś, zwłaszcza we wschodniej Polsce.
Targi były doskonałą okazją do zapoznania się z nowościami rynkowymi oraz zdobycia profesjonalnej wiedzy. Uczestnicy mogli zakupić najnowsze produkty po promocyjnych cenach.
Podczas Targów LUBSACRO 2013 przeprowadzono i rozstrzygnięto konkursy na "Produkt Roku" oraz "Wystrój stoiska i formę promocji targowej".
W kategorii "Produkt Roku" nagrodę główną otrzymała:
Wyróżnienie w tej kategorii otrzymały firmy:
W kategorii "Wystrój stoiska i forma promocji targowej" nagrodę główną otrzymała firma:
Dziękujemy wystawcom, zwiedzającym oraz wszystkim, którzy wspomogli organizację V Targów Sakralnych LUBSACRO 2013.
— Aleksandra Mazur
Zostań przyjacielem cerkiew.pl
Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.