Jednym z celów, na który swoje środki pragnie przeznaczyć Fundacja Oikonomos, jest pomoc Bractwu Młodzieży Prawosławnej w Polsce.
Jednym z celów, na który swoje środki pragnie przeznaczyć Fundacja Oikonomos, jest pomoc Bractwu Młodzieży Prawosławnej w Polsce. Inwestycja ta to reaktywacja ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego BMP w Białowieży. Aby przekazać swoje środki na ten cel, należy przeznaczając 1% swojego podatku na Fundację Oikonomos, w polu komentarza dopisać słowo „Bractwo”.
Początki ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego BMP w Białowieży sięgają połowy lat osiemdziesiątych, kiedy zrodziła się potrzeba posiadania własnej bazy obozowej. Głównymi pomysłodawcami, a zarazem pierwszymi budowniczymi byli Eugeniusz Czykwin i Mirosław Matreńczyk. Przez wiele lat ośrodek służył do organizowania spotkań, obozów i konferencji. Wychowały się w nim pokolenia młodych, prawosławnych ludzi.
Obecnie stan ośrodka nie pozwala bractwu na wykorzystanie w pełni jego walorów i realizacji celów, dla których powstał. Dziś ci, dzięki którym ośrodek powstał, są już poważnymi, dorosłymi ludźmi, którzy założyli własne rodziny. Reaktywacja ośrodka pozwoli na to, by kolejne pokolenia mogły kontynuować ich dzieło.
Bractwo Młodzieży Prawosławnej powstało w 1980 roku. Skupia młodych prawosławnych ludzi m.in. na spotkaniach parafialnych, modlitewnych na św. Górze Grabarce, pielgrzymkach, szkoleniach a także na obozach i koloniach organizowanych podczas tzw. „Akcji Lato”.
Fundacja "Oikonomos" posiada status Organizacji Pożytku Publicznego od marca 2007 roku. W tym roku przy współpracy z Bractwem Młodzieży Prawosławnej w Polce pozyskane środki fundacja planuje pomnożyć, wykorzystując je jako wkład własny w celu otrzymywania dotacji na realizację projektów służących prawosławnej społeczności.
Odpisu 1% mogą dokonać:
Dane fundacji:
Fundacja Oikonomos
ul. św. Mikołaja 5
15-420 Białystok
nr KRS: 0000179149
z dopiskiem "Bractwo"
— BMP ZC - Tomek Hanczaruk
Zostań przyjacielem cerkiew.pl
Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.