śr, 12 sie (30 lip) środa, 12 sie (30 lip) 2026 roku juliański | dzień postny post
Kalendarz →
Świat 12 października 2009

Gruzja: wizyta zwierzchnika OCA

11 października rozpoczęła się wizyta metropolity Waszyngtonu oraz całej Ameryki i Kanady Jonasza, zwierzchnika Kościoła Prawosławnego w Ameryce (OCA), w Gruzji.

11 października rozpoczęła się wizyta metropolity Waszyngtonu oraz całej Ameryki i Kanady Jonasza, zwierzchnika Kościoła Prawosławnego w Ameryce (OCA), w Gruzji. Głównym punktem wizyty będzie uroczysta św. Liturgia sprawowana w dzień święta Opieki Matki Bożej (14 października).

Podczas wizyty zwierzchnik OCA spotka się również z patriarchą Gruzji Eliaszem II. Głównym tematem rozmów będzie kwestia opieki nad gruzińskimi wiernymi w USA. Chociaż gruzińska Cerkiew w tym roku desygnowała jednego z biskupów do opieki nad gruzińskimi parafiami w USA i Kanadzie, to większość gruzińskich imigrantów w USA uczęszcza do parafii OCA.

Gruzińska Cerkiew ma bardzo dobre stosunki z Kościołem Prawosławnym w Ameryce. Patriarcha Eliasz wielokrotnie odwiedzał USA. Ostatnia taka wizyta miała miejsce w 1998 r.

Na podst. oca.org

— Michał Kalina

Przekaż wsparcie na rozwój serwisu cerkiew.pl

Zostań przyjacielem cerkiew.pl

Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.

Najnowsze aktualności

wszystkie →

Najnowsza publicystyka

wszystkie →