Pomnik św. św. Cyryla i Metodego stanął w Ławrze Kijowsko-Pieczerskiej.
Pomnik św. św. Cyryla i Metodego stanął w Ławrze Kijowsko-Pieczerskiej. 29 października br. metropolita kijowski i całej Ukrainy Włodzimierz wraz z hierarchami Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej poświęcił monument.
W uroczystościach wzięli udział ambasadorzy Polski, Czech oraz Grecji, a także uczniowie Kijowskiego Seminarium i Akademii Duchownej.
- Jak wówczas, tak i obecnie słowiańskie narody odczuwają w swoim sercu szczerą wdzięczność tym dwóm działaczom, jacy żyli w IX w. i pracowali nad słowiańską i rozprzestrzenieniem chrześcijaństwa na tych ziemiach – powiedział w słowie do zebranych metropolita Włodzimierz.
2,5 metrowy pomnik św. św. Cyryla i Metodego został wykonany z brązu. Monument został ufundowany na koszt przewodniczącego Wiktor Balogy – prezesa sekretariatu prezydenta. Ukrainy.
Na podst.: http://orthodox.org.ua/
— Stefan Dmitruk
Zostań przyjacielem cerkiew.pl
Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.