śr, 12 sie (30 lip) środa, 12 sie (30 lip) 2026 roku juliański | dzień postny post
Kalendarz →
Świat 12 października 2009

Uganda: chrześcijanie wspierają demokrację

Wspólna Rada Chrześcijan Ugandy organizuje cykl debat, podczas których będzie można otwarcie dyskutować o mających się odbyć w 2011 r.

Wspólna Rada Chrześcijan Ugandy organizuje cykl debat, podczas których będzie można otwarcie dyskutować o mających się odbyć w 2011 r. wyborach. Pierwsza taka debata miała miejsce w tym tygodniu w Kampali, stolicy kraju.

Przewodniczący Rady, arcybiskup Kampali i całej Ugandy Jonasz (Lwanga) stwierdził, że jego zdaniem ważne jest, by obywatele Ugandy spotkali się od czasu do czasu w celu omówienia spraw ważnych dla ich kraju. Rozmawiając ze sobą, nawzajem możemy zidentyfikować problemy w instytucjach rządowych i spróbować wypracować rozwiązania - powiedział.

Arcybiskup Jonasz dodał, że te debaty są wkładem Kościołów w wolne wybory, które stanowią o legalności władz. Przywódcy, którzy nie zostali wybrani w uczciwych wyborach, nie mają moralnego autorytetu, by rządzić.

Na podst. observer.ug

— Michał Kalina

Przekaż wsparcie na rozwój serwisu cerkiew.pl

Zostań przyjacielem cerkiew.pl

Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.

Najnowsze ze świata

wszystkie →

Najnowsza publicystyka

wszystkie →