Po długim oczekiwaniu 16 maja z inicjatywy dyrektora naczelnego miejscowego aresztu została poświęcona kaplica ekumeniczna w Areszcie Śledczym w Kielcach.
Po długim oczekiwaniu 16 maja z inicjatywy dyrektora naczelnego miejscowego aresztu została poświęcona kaplica ekumeniczna w Areszcie Śledczym w Kielcach. Jest to pierwsza kaplica na ziemi świętokrzyskiej, w której mogą modlić się osadzeni różnych wyznań.
W uroczystości wzięli udział: biskup Piotrkowa diecezji łódzko-poznańskiej Paisjusz, K. Ryczan, biskup rzymskokatolicki diecezji kieleckiej, kapelani więziennictwa: ks. Władysław Tyszuk (Kościół prawosławny)i ks. Jan Popielski (Kościół rzymskokatolicki). Obecni byli również przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych oraz więźniowie aresztu, dla których było to wielkie przeżycie duchowe.
Po uroczystości biskup Paisjusz odwiedził kielecką cerkiew odprawiając molebień do św. Mikołaja. Krótkie spotkanie z władyką napełniło wiernych radością i nadzieją dla nowych poczynań na rzecz Cerkwi.
— Paweł Tyszuk
Zostań przyjacielem cerkiew.pl
Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.