śr, 12 sie (30 lip) środa, 12 sie (30 lip) 2026 roku juliański | dzień postny post
Kalendarz →
Polska 28 kwietnia 2011

Zapraszamy do lektury majowego numeru Przeglądu Prawosławnego

Chrystos woskresie! - dwa słowa, które mają w sobie ogromną siłę.

Chrystos woskresie! - dwa słowa, które mają w sobie ogromną siłę. Nie potrzebujemy już objaśnień ani dowodów. Te słowa przyjmuje nasza dusza, przyjmuje serce, a także wszystko to co najgłębsze i najprawdziwsze w nas.

Po wiekach przerwy w Rzeszowie znów stanie cerkiew. Tam w dniu święta Zwiastowania Bogurodzicy położono kamień węgielny pod budowę nowej świątyni, na którą czeka mała, ale prężnie działająca grupka wiernych.

Dwadzieścia lat temu we Wrocławiu powstał chór Oktoich. To znany w Polsce i na świecie zespół wykonujący muzykę cerkiewną, ale też właściwie instytucja, które przybliża innym prawosławie.

Znajdują się tu też informacje o najważniejszych ostatnich wydarzeniach w życiu Cerkwi w Polsce i na świecie.

Jak co miesiąc na dzieci czeka Aniołek. W tym numerze można się dowiedzieć jak brzmi paschalne pozdrowienie Chrystos woskresie w różnych językach.

— Natalia Klimuk

Przekaż wsparcie na rozwój serwisu cerkiew.pl

Zostań przyjacielem cerkiew.pl

Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.

Najnowsze aktualności

wszystkie →

Polecane przez czytelników

z ostatniego kwartału
wszystkie →