W dniach 19-22 czerwca na zaproszenie Jensa Lattke Chór Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej uczestniczył w obozie dla młodzieży ewangelickiej w dawnym klasztorze w Volkenroda w Niemczech.
W dniach 19-22 czerwca na zaproszenie Jensa Lattke Chór Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej uczestniczył w obozie dla młodzieży ewangelickiej w dawnym klasztorze w Volkenroda w Niemczech.
W trakcie pobytu młodzież miała okazję zwiedzić pobliskie miasteczko Muehlausen oraz Park Narodowy w Hainich, w którym można było obejrzeć krajobraz niemiecki z lotu ptaka.
Koncert odbył się w sobotnie popołudnie w kościele ewangelickim. Chór pod dyrygenturą ks. Marcina Gościka zaśpiewał 8 utworów koncertowych. Nagrodzeni gromkimi brawami chórzyści zaśpiewali na koniec jeszcze Mnohaja leta.
Odbywający się w Volkenroda obóz był okazją do zobaczenia jak organizowane są takie spotkania dla młodzieży w Niemczech. Przedsięwzięcie zorganizowano z rozmachem proponując przybyłym liczne atrakcje i możliwości spędzenia czasu.
Po kilku dniach uczestnikom wyjazdu tak się spodobało, że nie chcieli oni wracać do Polski. Wyjazd był okazją do nawiązania nowych znajomości, odwiedzenia nowych miejsc, a przede wszystkim – podzielenia się z osobami wyznania ewangelickiego bogactwem i duchowością prawosławia. Na ziemi niemieckiej zabrzmiały takie utwory jak: "Chwalitie imia Hospodnie", "Swietie tichij", "Ot junosti mojeja", "Swiatyj Boże", Hymn św. Nektariusza w języku greckim, "Wiun nad wodoj", "Zorie nasza" oraz "Dostojno jest'".
Po powrocie wszyscy zgodnie stwierdzają, że chętnie wybiorą się tam jeszcze raz. Serdeczne podziękowania składamy organizatorom za zaproszenie i opiekę w czasie pobytu młodzieży z Polski. Dziękujemy dla Jensa Jattke za umożliwienie przyjazdu oraz dla ks. Marcina Gościka za przygotowanie chóru do występu.
Zdjęcia: Łukasz Walczuk
— Katarzyna Rabczuk
Zostań przyjacielem cerkiew.pl
Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.