śr, 12 sie (30 lip) środa, 12 sie (30 lip) 2026 roku juliański | dzień postny post
Kalendarz →
Polska 7 grudnia 2012

Gość z Gruzji w Prawosławnym Seminarium Duchownym

Dziś w południe Prawosławne Seminarium Duchowne odwiedził archimandryta Adam (Akhaladze), wykładowca Uniwersytetu św.

Dziś w południe Prawosławne Seminarium Duchowne odwiedził archimandryta Adam (Akhaladze), wykładowca Uniwersytetu św. Tamary w Tbilisi (stolica Gruzji). Gość przybył do Polski w ramach trwającej aktualnie na Uniwersytecie Warszawskim X Konferencji Kaukazologicznej.

Archimandryta Adam odwiedził seminaryjną cerkiew pw. Wprowadzenia Bogurodzicy do świątyni. Następnie spotkał się z alumnami PSD i opowiedział im o historii i głównych założeniach bioetyki. Odpowiedział także na pytania nurtujące seminarzystów z zakresu chrześcijańskiego pojmowania antropologii i bioetyki, m.in. odnośnie transplantacji narządów, śmierci mózgu, eutanazji i kary śmierci.

Duchowny przekazał na rzecz seminaryjnej biblioteki egzemplarz swojej nowo wydanej książki "Bioetyka - geneza, istota i przyszłość".

Archimandryta Adam (Akhaladze) wygłosi dziś po południu w ramach Konferencji Kaukazologicznej wykład nt. kulturowych relacji pomiędzy Gruzją i Turcją.

— Paweł Karczewski

Przekaż wsparcie na rozwój serwisu cerkiew.pl

Zostań przyjacielem cerkiew.pl

Stałe wsparcie daje nam stabilność i możliwość realizacji nowych inicjatyw.

Najnowsze aktualności

wszystkie →

Najnowsza publicystyka

wszystkie →